Fransız Sabrina, yıllardır aradığı babasını Kırşehir’de buldu!

0
4

Fransa’da yaşayan Champigneulles’li kızı Sabrina, yıllardır aradığı babasını 27 yıl sonra Türkiye’de  buldu. Sabrina, programdan sonra babası ve kız kardeşleri ile birlikte memleketleri Kırşehir’e gitti.

27 yaşındaki Sabrina Fransa’nın Nancy şehrinde yaşıyordu. Sürekli olarak gittiği marketin sahiplerinin Türk olduğunu öğrenince kendisinin de Türk olduğunu söyledi. Ailesinin kökenini sorduklarında ise babasının Türk olduğunu fakat onu hiç tanımadığını anlattı. Birkaç gün sonrada marketin sahibi olan Türk arkadaşlarına babasını bulma konusunda yardım edip edemeyeceklerini sordu. Marketin sahibi Öznur ona Müge Anlı’dan ve programından bahsetti. 

Sabrina’nın annesi Mumina Ahmet Ali, Afrika kıtasında yer alan Cibuti ülkesinin vatandaşıydı. Biyolojik baba olarak bilinen Sefai Kaya ise 1989 yılında inşaat işinde çalışmak için gitti. Burada bulunduğu süreç içinde (1,5 yıl) Sefai Kaya ve Mumina’nın birliktelikleri oldu. Ve daha sonra Sefai Kaya söylenilenlere göre Mumina’nın komşusu tarafından polise şikâyet edildi. Çünkü Sefai Kaya Türkiye‘de zaten evliydi ve bir de çocuğu vardı.

14 YAŞINDAN BERİ BABASINI ARIYOR

Kızı Sabrina, 14 yaşından itibaren babasından bir iz aradı. En sonunda babasının yıllar önce çalıştığı şirkete gitti ve unutulmuş kimliğe ulaştı. Ardından Türkiye’de Müge Anlı’ya katılıp babasına seslenen genç kız, sonunda muradına erdi. Sabrina, 27 yıl sonra babasının memleketine gitti. Sabrina, hem yıllardır aradığı babasına kavuştu hem de iki yeni kız kardeş sahibi oldu.

EŞİM KIZIMA SAHİP ÇIKMAMI SÖYLEDİ

Sabrina’yı ekranda görünce, kendi kızlarına çok benzettiğini söyleyen baba Sefai Kaya, “Eşime anlattım, o da bana DNA testi yaptırmamı, eğer kızımsa ona sahip çıkmamı söyledi. Daha sonra kızım olduğunu öğrendik. Programda buluştuk. İkimiz de gözyaşlarımızı tutamadık. Her şey bir anda ortaya çıktı” dedi.

ARAMAKTAN VAZGEÇMEDİM

13 yıl süren arayışından sonra mutluluğa ulaşan Sabrina ise şunları söyledi: “Babamı 14 yaşında aramaya başladım. Baban öldü dediler ama ben inanmadım. Babamla karşılaştığımdaki hislerimi anlatmak çok zor. 27 yıl boyunca buluşma anını bekledim. Çok mutluyum. Türkiye’de bu sıcaklığı beklemiyordum. Babama kırgınlığım yok. Annem babamı bana olumsuz anlatmadı. Kızgın değilim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here