Fransızca bilmeden cebinde 60 Euro ile geldi, 20 yılda kral oldu!

2000 yılında Türkiye’den bir arkadaşının daveti üzerine Kanada’ya çalışmaya giden Ömer Akkuş, cebinde 60 Euro (83 dolar) ile geldiği Fransızca konuşulan ülkenin Quebec eyaletinde, 22 yılda kral oldu. Onlarca şirketin ve yüzmilyonlarca Euro’nun sahibi.

Kanada’ya 2 000 yılının başında bir arkadaşının daveti ile işçi olarak giden Ömer Akkuş, 22 yılda adının yaşadığı bölgenin en büyük iş insanları arasına yazdırmaya başardı.

Ömer Akkuş ülkeye gelişinden kısa bir süre sonra, kendi meyve sebze dağıtım şirketini, ardından nakliye alanında ikinci bir şirket kurarak hızla yükselişini başlatmış oldu. Ömer Akkuşs’un asıl yükselişinin ise ikinci el eşyaları yeniden pazara kazandıran Econoplus şirketini kurması ile oldu.

Onclick Popunder

Ömer Akkuş ilk mağazayı açmasından 10 yıl sonra yüzlerce çalışan ve yüzmilyonlarca dolarlık ciroya sahip bir holdinge dönüştü.

16 farklı şirket ve yüz milyonlarca dolarlık ciroya sahip

Akkuş’a ait Kanada’nın Fransızca konuşulan Quebec Eyaletinde temelleri atılan Econoplus firması, bünyesinde, otelcilik, lojistik, finans, beyaz eşya yenileme, beyaz eşya ve mobilya toptan ve perakende ticareti, yatak imalatı, gayrimenkul işletmeciliği, müteahhitlik gibi konularda faaliyet gösteren 16 farklı şirket ve yüz milyonlarca dolarlık ciroyla bugün Kanada’da ilk ve tek Türk Holdingi konumunu aldı.

Beyaz eşya ve mobilya perakende ticareti alanında Holding’in; Anjou, Lasalle, Laval, Levis, Longueuil, Ottava, Dumaurier, Quebec City, Saint-Jerome, Sherbrooke, Westisland, Trois Riviers, Victoria Ville, St. Jean-Richeliue, Mississauga’da kendi mağazaları, Ottava ve Miami’de 4 adet franchise mağazaları ve Montreal ile Anjou’da biri 25 bin diğeri 10 bin metre kare büyüklüğünde 2 adet depoları bulunuyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz