Gabriel Fırtınası Fransa’ya geliyor: 43 bölgede alarm verildi!

Reklam

Fransa’da bugün Gabriel Fırtınası’nın etkisi altına giriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 43 bölgede turuncu alarm verildiği duyuruldu. Vatandaşlara dikkatli olun uyarısı yapıldı.

Fransa’da fırtına alarmı verildi. Fransa Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ülkede Gabriel Fırtınası uyarısı yapıldı. 43 bölgede aşırı rüzgar, kar ve buzlanma alarmının verildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının görüleceği bölgelerde ulaşımda da büyük aksamaların olabileceğine dikkat çekildi. Yola çıkacak vatandaşların çok dikkatli olmaları çağrısında bulunuldu.

https://twitter.com/VigiMeteoFrance/status/1090112471707385857

Turuncu alarm verilen bölgeler ise şu şekilde: 

l’Aisne, des Ardennes, de l’Aube, de l’Aveyron, du Cantal, de la Charente, de la Charente-Maritime, du Cher, de la Corrèze, de la Côte-d’Or, de l’Eure, de l’Eure-et-Loir, de la Gironde, de la Haute-Marne, des Landes, du Loir-et-Cher, de la Loire-Atlantique, du Loiret, de la Marne, de la Mayenne, de la Meuse, de la Nièvre, du Nord, de l’Oise, de l’Orne, du Pas-de-Calais, des Pyrénées-Atlantiques, de la Sarthe, de Paris ve çevresi, de la Saône-et-Loire, de la Seine-Maritime, de la Seine-et-Marne, des Yvelines, des Deux-Sèvres, de la Somme, de la Vendée, de la Vienne, de l’Yonne, de l’Essonne ve Val-d’Oise bölgelerinde çarşamba sabahına kadar fırtına alarmının verildiği kaydedildi.

Bu gece yola çıkmayın!

Bu arada özellikle Ile de France bölgesinde fırtına nedeniyle bazı yolların kapatılacağı kaydedilirken, otoyol işletme şirketi Sanef, bugün gece yola çıkmaktan kaçınılması uyarısında bulundu. Ayrıca yine bazı tren seferlerinde de aksamalar olacağı kaydedildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz