Gurbetçi adam ailesine veda bile edemeden sınırdışı edildi

Reklam

Çocuklarının velayeti eski eşine verilince çılgına dönen ve Gençlik Dairesi müdürünü rehin alıp hapis yatan İsmet Koç, yedi yıl sonra bir operasyonla sınırdışı edildi.

Almanya’nın Rastatt kentinde yaşayan İsmet Koç (55), eşinden boşanınca kızlarının velayeti çocukların annesine verildi. Durumdan kentin Gençlik Dairesi müdürünü sorumlu tutan Koç, müdürü bıçakla rehin aldı ve üç yıl hapse mahkûm edildi. Koç’un cezasını çektikten sonra sınırdışı edilmesine hükmedildi. Koç, sınırdışına yedi yıl direndi, ancak bir operasyonla İstanbul’a götürüldü.

Çocuklarını arayamadı

Polisin ev sahibinden aldığı anahtar ile dairesine girdiğini anlatan Koç, “Saat 03.30’da eve giren polis, küçük bir bavul toplamama izin verdi. Çocuklarımı arayamadım. Rahatsızlığımdan dolayı polis yanında doktor da getirmiş. Sabah 07.15’te iki polis ve doktor ile İstanbul’a gittik. Kızım yeni 18 yaşına girdi. Onunla mesajlaştıktan birkaç gün sonra operasyon düzenlediler” dedi.

Beş parasız İstanbul’dayım

Hapishanede geçirdiği kalp krizi sonrası her gün 10’un üzerinde ilaç aldığını ifade eden Koç, “29 yıldır Almanya’da yaşıyordum. 20 yıla yakın çalıştım. Hasta olduğum için çalışamıyordum. Sağlık sigortam da yok. Eş dostun yanında ne kadar kalabilirim. Bir hatanın bedeli bu kadar ağır olmamalı” diye İstanbul’dan yardım çağrısında bulundu.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz