Gurbetçi ailenin 9 aylık mutluluğu acıya dönüştü:  İhmal bebeği öldürdü!

Reklam

Hamburg’da Akın ve Neslihan Kasapçiftinin bebeği doğumdan hemen sonra vefat etti. Aile, hastanenin ihmali olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Almanya’nın Hamburg kentinde Akın (32) ve Neslihan (30) Kasap çiftinin geçtiğimiz cumartesi günü bir oğulları oldu. Marin Hastanesi’ndeki doğumda bebeğin öldüğü söylendi. Aile, olayda “ihmal var” diyerek hastaneye dava açtı. Anne Neslihan Kasap, doğum için randevu aldıkları halde yetkililerin yatıracak yerleri olmaması nedeniyle ‘Ertesi gün gel’ diyerek kendisini gönderdiklerini söyledi. Ertesi gün ise saatlerce ilgilenen olmadığını, hemşirelerin ‘Biraz yürüyüş yap, kahve iç, iyi gelir’ önerilerinde bulunduğunu anlattı.

Doktor ihmali kabul etti

Kasap’ı saat 16.00 gibi doğumhaneye çağıran hemşireler, bebeğin kalp atışını duyamadıklarını söyledi. Başhekim, sezaryenle çocuğun alınmasına karar verdi. Kasap şöyle konuştu: “Beni uyuttular ve doğum gerçekleşti. Uyandığımda çocuğumun öldüğünü öğrendim. Olaydan bir gün sonra başhekim, ‘Çocuk doğumda yaşıyordu ama kurtarılmadı’ dedi. Doktor bile ihmal ettiklerini kabul etti. Bizden sonra bir çocuğun daha boğazına kordon dolandığından dolayı vefat ettiğini duyduk.”

Zamanında alınmadı

Acılı baba Akın Kasap ise daha önce de iki çocuklarını düşük nedeniyle kaybettiklerini belirterek, “Her türlü tedbiri aldık ve 9 ay güzel giden süreç sonunda doktor ve hemşirelerin ihmali sonucu çocuğumuzu kaybettik” dedi. Karısının doğumhaneye zamanında alınmadığını söyleyen Akın Kasap, “Eşimin iyi olduğunu söylediler. 10 dakika sonra havlunun içinde ölü bebeğim geldi. 9 ay karnında taşıdığı çocuğu, ölü olarak kucağına almayı hiçbir anne haketmiyor” diye konuştu.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz