Gurbetçi gençlere bahar tatili! Tüm masrafları Türkiye karşılayacak

Reklam

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteği ile yurt dışında yaşayan Türk gençler için Türkiye’de “Gençlik Kampı” organize edilecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı iş birliğinde yurt dışında yaşayan 18-25 yaş arası Türk gençleri için  “Gençlik Kampı” düzenleniyor.

YTB’den yapılan yazılı açıklamada, “Yurt dışında yaşayan Türk gençlerin milli, manevi, kültürel değerleri ile tarihi köklerini yerinde tanımalarına imkân sunan YTB, dış politika, kültür, çevre, dil ve sportif etkinlikler alanlarında desteklediği programlarla da onların kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor. Bu kapsamda YTB, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde yurt dışında yaşayan 18-25 yaş arası gençlerimiz için  “Gençlik Kampı” düzenleniyor.” denildi.

Onclick Popunder

Gençlik kamplarına katılanların okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere katılma imkanı elde edecek olup, Türkçe, tarih, dış politika ve kişisel gelişim gibi konularda yapılan eğitim çalışmalarında da yer alma fırsatı yakalayacağı bildirildi. Program dâhilinde ayrıca doğa ve kültür gezileri de organize edileceği kaydedildi.

Kampa katılım ücretsiz olup, katılımcıların Türkiye’ye ulaşım giderleri ise YTB tarafından karşılanacak.

Son başvuru tarihi 2 Mart 2018

Antalya Alaaddin Keykubat Kampı’nda düzenlenecek olan program, erkekler için 24-31 Mart 2018 tarihleri arasında, kızlar için ise 01-08 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Gençlik kampına son başvuru tarihi 2 Mart 2018 olarak belirlenirken, program ve başvurular hakkında ayrıntılı bilgiler ise www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinde yer alıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz