Gurbetçi hayırsever, kurduğu mobil mutfakla 1500 depremzedeye yemek dağıtıyor!

Reklam

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen depremde, bir gurbetçi Hollanda ordusunda kullanılan mobil mutfaktan satın alarak Hatay’a gönderdi.

Almanya’da yaşayan Sinan Öztürk, ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen depremin ardından Hatay’ın Antakya ilçesine mobil mutfak gönderdi. Hollanda ordusunun da kullandığı mobil mutfağın aynısını satın alan Sinan Öztürk, aşçı olan kuzeni Mehmet Öztürk ile mobil mutfağı Antakya’ya gönderdi.

5 bin kilometre yol kat etti

Yaklaşık 30 yıldır aşçı olan Mehmet Öztürk, mobil mutfakta günde yaklaşık bin 500 kişiye yemek çıkardıklarını dile getirerek,” Bu sistemi kuzenim Hollanda ordusundan, ‘space eyes’ diye bir yardım kuruluşu aracılığıyla aldılar. Burada depremzede arkadaşlara yardım etmek maksadıyla, sıcak yemek vermek maksadıyla buraya getirmişler. 5 bin kilometre yol kat edip buralara kadar gelmişler.

Onclick Popunder

Hollanda ordusu kullanmış

Bizde gönüllü olarak kuzenimiz Sinan Öztürk’e yardım için buradayız. Adana’nın Tufanbeyli ilçesindeniz. Kuzenimiz ise Almanya’da ikamet ediyor. Bu araca ‘mobil mutfak’ diyorlar. Daha önce Hollanda ordusu kullanmış bunu. Kuzenim deprem haberini aldıktan sonra nasıl yardım edebilirim diye düşünerek bir yardım kuruluşu ile iletişime geçmiş. Onlar yardımcı olmuşlar.

“Bin 500 kişilik yemek hazırlıyoruz”

Burada ki vatandaşlara hizmet ulaştırmaya çalışmışlar. Burada total de bin 500 kişilik yemek hazırlıyoruz. Gelirken Sırbistan’dan geçemedikleri için Romanya’yı dolaşmak zorunda kalmışlar ve 4 bin kilometre yol kat etmişler. Yaklaşık 8-9 gündür burada hizmet veriyoruz” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz