Gurbetçi Türkler için “Memleket Yolu” mobil uygulaması çıktı!

Reklam

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışındaki vatandaşların Türkiye seyahatlerinin rahat, güvenli ve huzurlu geçmesi için “Memleket Yolu” mobil uygulamasını hayata geçirdi. Uygulamada; sınır kapılarının canlı takibinden yol verilerine, güzergâh üzerindeki uğrak noktalarından önemli duyurulara kadar birçok bilgi yer alıyor.

Büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan yurt dışındaki vatandaşlar yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için her yıl kara yolu ile memleketlerine seyahat ediyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), vatandaşların yolculuklarının rahat, huzurlu ve güvenli geçmesi için yurt içinde ve yurt dışında onlarca çalışma yürütüyor.

YTB vatandaşlar için dinlenme ve oyun alanları hazırladı

Vatandaşların sınır kapılarından rahat geçmesi için Kapıkule Sınır Kapısında yeterli peron ve geçiş çalışmaları yapılsa da Bulgaristan makamlarının dönüş yolunda yaptıkları birtakım uygulamalar ve sınır kapısı kapasiteleri bazen yoğunlukların yaşanmasına sebep oluyor. Bu durumda da YTB vatandaşlar için dinlenme ve oyun alanları hazırladı.

-Reklam-

Hazırlanan alanda Türkiye’nin dört bir yanından yaşadıkları ülkelere yolculuğa çıkan vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda yaşanan yoğunluk durumlarında rahatça bekleyebilecekleri dinlenme bölümleri bulunuyor. Vatandaşların hizmetine sunulan stantlarda ise; çay, kahve ve su ikramı yer alıyor.

“Memleket yolu” mobil uygulaması

YTB bütün bunların yanında “Memleket Yolu” mobil uygulamasını hayata geçirdi. Bütün Android ve İOS cihazlardan hizmete sunulan uygulama sayesinde vatandaşlar; sınır kapılarındaki yoğunluk duruma, kendilerini ilgilendiren önemli haberlere, ülke bilgilerine, güzergâhları üzerindeki uğrak noktalara ve rota bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz