Gurbetçi Türkler market hırsızını süpürgeyle yakaladı

0
1064
reklam

Hamburg’da bıçaklı bir soyguncu, kasiyerin boğazına bıçak dayayıp soyguna kalkıştı. Kasiyerin çığlığını duyan iki Türk, soyguncuyu süpürgeyle etkisiz hâle getirdi

Almanya’nın Hamburg kentinde 53 yaşındaki bir soyguncu, kasiyer kadının boğazına bıçak dayayıp süpermarkette soyguna kalkıştı. Kasiyerin çığlıklarını duyan Ekrem Kocaman (41) ve Mustafa Arslan (45), marketten iki süpürge kapıp soyguncuyu kovaladı. Bir süre sonra soyguncuyu yakalayan Türkler, polis gelene kadar adamı tuttu.

ÜZERIMIZE GELMEYE BAŞLADI

Mercedes’te işçi olarak çalışan Zonguldaklı Kocaman, “Soyguncu kaçarken süpermarkette süpürgeyi görünce kapıp hayatımı tehlikeye attığımı bile düşünmeden peşine düştüm. Soyguncu bir süre sonra kaçamayacağını anlayınca elindeki bıçağı çalılıklara attı ve üzerimize gelmeye başladı. Onu süpürgelerle etkisiz hale getirdik. Polis gelene kadar tuttuk” diye konuştu.

POLİSİ ARAYIP PEŞİNE DÜŞTÜ

TAKSİ şoförlüğü yapan Adanalı Mustafa Arslan, “Markette alışveriş yaparken Daniel Molla (24) adlı genç polisi aramamı söyledi. Polisi arayıp ben de hırsızın peşine düştüm. Bir şeyler yapma zorunluluğu hissettim. Soyguncunun 2,1 promil alkollü olduğu söylendi ancak sarhoş hali yoktu. Olaydan çok kısa süre önce cezasını hafifletmek için alkol almış olmalı” dedi.

Kaynak: Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here