Gurbetçiden büyük başarı: 3 yılda aylık 100 bin Euro ciroya ulaştı

Reklam

Almanya’da yaşayan gurbetçi Yusuf Güneş, Amazon’da kurduğu satış platformunda ayda 100 bin euro ciro elde edince Amazon üzerinden yarattığı kendi markasını Berlinli start-up şirketi olan The Stryze Group’a sattı.

Globalleşen dünyada internetin yaygınlaşmasıyla ticaret çok daha kolay hale geldi. Amazon ve benzeri e-ticaret platformları yeni iş alanları yarattı. Kiel’de yaşayan 36 yaşındaki Yusuf Güneş, üç yıl önce başladığı e-ticaret sayesinde ayda 100 bin euro ciro yapan şirket haline dönüştü. Yusuf Güneş, başarılı şirketini bu yıl Berlinli start-up şirketi olan The Stryze Group’a sattı. Bild gazetesi Kiel’in başarılı genç girişimcisini tanıttı.

İLK CEP TELEFONU KILIFI SATTI

-Reklam-

Yusuf Güneş, 2017 yılında internet üzerinden ilk ticari girişimine başladı. Amazon üzerinden açtığı platformda Amazon’un satış deposunu kullanarak ürünleri Amazon üzerinden müşteriye ulaştıran e-ticareti yöntemini tercih etti. İlk olarak cep telefonu kılıflarıyla ticarete başladığını söyleyen Yusuf Güneş, bu alanda rekabetin çok olması nedeniyle farklı bir alana yöneldi.

MAKYAJ MAKASINI KEŞFETTİM

Yaptığı araştırma sonrası Alibaba üzerinden Pakistanlı bir makyaj makası üreticisini keşfetti. Bu alanda fazla rekabet olmadığını gören Yusuf Güneş, ticareti bu alana kaydırdı. Rakiplerinden farklı olarak kaliteli ürün görselleri hazırlayan Güneş, “İlk başlarda rakiplerle yarışabilmek için fiyattan kırdım ve makası 9 euro 90 centten sattım. Ancak sonra fiyatı 14 euro 90 cente yükselttim ve birden 3 kat daha fazla satış olmaya başladı. Yüksek fiyat ürünün kaliteli olduğu imajını yarattı. Eğer iyi ve kaliteli bir ürün varsa rekabet için fiyat kırmamanız gerekir” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz