Gurbetçiler düğünlerini Türkiye’de yapmayı tercih ediyor

Reklam

Düğün sektörünün temsilcileri Türkiye’de yaşayan çiftler dışında yurtdışında yaşayan Türklerin de düğün için Türkiye’yi seçtiğini söyledi.

2022 için rezervasyon talepleri aylar öncesinden alınırken, birçok çift ‘mekan ya da tarih bulamayız’ korkusuyla planlarını önceden yapmaya başladı.

GÜN BULMAK ZORLAŞTI

Bu sene düğün sektörünün çok güzel bir yıl geçireceğini belirten organizasyon şirketi LifeGroup’un kurucusu ve ortağı Erdem İpekçi, “Şimdiden aldığımız rezervasyonlara bakarsak bu yıl yabancı çiftlerin düğünlerinde de çok ciddi bir oranda artış olacak. Sektörün en yoğun sezonu olan haziran, temmuz ve ağustosta haftasonu gün bulmak çok zor. Hatta eylül ve ekim dolmaya başladı” dedi.

Onclick Popunder

YÜZDE 100’LÜK ARTIŞ

Yaşanan maliyet artışlarının düğünleri de etkilediğini dile getiren İpekçi, “Pandemi öncesinde bir düğün için ortalama 30 bin lira yeterliyken son dönemde fiyatlarda yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artış oldu. Buna gelinlik ve damatlık fiyatlarındaki artış dahil bile değil. Gıda fiyatları, eleman maaşları ve elektrik harcamaları gibi onlarca kalem zamlardan dolayı arttı. Ayrıca nakliye yakıt fiyatlarındaki artıştan etkilendiği için malzemelerin taşınmasındaki maliyet de yükseldi” diye konuştu.

Posta

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz