Gurbetçiler memleket özlemini kameralarla gideriyor!

Reklam

Sivas’ın Kangal ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, yurt dışında yaşayan ve memleket özlemi çeken gurbetçiler için ilçe meydanına kamera yerleştirdi.

Sivas’ın Kangal ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, gurbetçi vatandaşların isteklerini geri çevirmedi. Memleket özlemi çeken gurbetçi vatandaşlar Başkan Apaydın’dan ilçe merkezini görmek istediklerini dile getirdi.

Gurbetçilerin isteğini geri çevirmeyen Başkan Apaydın, Belediye binasının en üst tarafına bir kamera sistemi yerleştirdi. İnternet üzerinden erişime açılan sistem ile gurbetçiler 7 gün 24 saat ilçe meydanını izleyebiliyor.

Onclick Popunder

Gurbetçiler internetten canlı olarak izleyebilecek

Kangal Belediye Başkanı Apaydın konuyla ilgili açıklama yaptı, “Yurt dışında yaşayan Kangallı vatandaşlarımızın isteğiydi. Uzun yıllardır gurbette yaşayıp ilçemize gelemeyen vatandaşlarımızın ‘hiç olmazsa çarsı merkezine görsek bize nasıl yardımcı olabilirsiniz’ diye ifadeler olmuştu. Bizde bu çözümü bulduk.

Belediyemizin binasına döner kamera yerleştirdik. Dünyanın her tarafında bulunan Kangallı hemşerilerimiz ilçemizin meydanını 7/24 canlı olarak izleyebilecek. Bir nevi hasretlerini giderecekler” dedi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz