“Gurbetçiler Türkiye’ye girerken 1000 Euro vergi ödesin” talebi tepki çekti!

Reklam

Sosyal medya platformu ekşi sözlükte bir kullancının paylaştığı, ‘gurbetçilerden 1 defaya mahsus 1000 Euro vergi alınsın’ yazısı tepki çekti.

Paylaşımı yapan kişi yazısının başlığında ”gurbetçilere bir defaya mahsus vergi gelmesi gerekliliği” ifadelerini kullandı, içeriğinde ise şu ifadelere yer verdi: ‘Evet son zamanlarda artan döviz fiyatları ve cari açık karşısında vatandaş olarak donumuza kadar vergi ödüyoruz. her kalemde durmaksızın gelen bu vergiler karşısında biz vatandaş olarak gereğini yapıyorsak gerekirse ek mtvmizi ödüyorsak bunu gurbetçi kardeşlerimizde yapabilir!

“1000 Euro vatan vergisi alınabilir”

”Türkiye cennet yeğenim düzen olmasa gelecez vallah’ diye dolanan, tıpkı Türkiye’de yaşayan vatandaşlar gibi oy kullanabilen gurbetçiler için aynı bize yapıldığı gibi ; bir defaya mahsus ülkeye girerken 1000 euro vatan vergisi alınabilir. hem gurbetçi kardeşlerimize bu bedel koymaz hem de cennet vatanı ne kadar seviyorlar görürüz.

Onclick Popunder

“Gurbetçi düşmanlığını körüklüyorlar”

Yapılan paylaşıma gurbetçi vatandaşlar tepki gösterdi. Fransa’da yaşayan Ahmet Kuloğlu, konuyla ilgili Artı33’e açıklama yaptı. Kuloğlu, “Yapılan paylaşım tamamen gurbetçi düşmanlığını körüklemek için yapılmıştır. Bizde bu vatanın evlatlarıyız. Biz Euro 2 lirayken de Türkiye’ye, vatanımıza gidiyorduk. Hep de gideceğiz. Euro 30 lira olunca gurbetçileri suçlamaya başladılar. Sanki Euro’yu biz yükselttik” diyerek tepki gösterdi.

Yapılan paylaşıma gelen yorumlardan bazıları:

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

8 YORUMLAR

  1. bilmeden konusuyor acaba bu vatandas ne kadar vergi veriyor ismini aciklasin biz gurbetciler pasaport parasi oduyoruz avrupada vatandaslarini ne kadar pasaport parasi aliyor turkiye ne kadar aliyor onu bak gurbetcilerle neye ugrasiyor bu insanlar gurbetci ulkesini doviz getiriyor yatirim yapiyor ; bir zamanlar avrupadan 300euoraya tatile gelen avrupalilar ulkesinde o fiayata resturanta yemek yeyemez bir gun otelde kalamaz ama burda kral gibi hotel kabul ediyordu. A ma biz gurbetcileri hotelleri almiyorlardi ne oldu sonu onlar gelmeyince durumlari belli ama muhtac oldular gurbetcileri; aynen esnaf pazarci tamirci diyor abi dort gozle gurbetcileri bekliyoruz yoksa halimiz kotu birakin gurbetcilerin yakasini5

  2. Böylelerini vatandaşlıktan çıkaracaksın. Mültecilere yaptıklarını gurbetçilere de yapacaklarını zanetmesinler. Bunu öyle bir kişi söylemez eskiden beri gurbetçilere karşı cekemezsizlik var.

  3. (hem gurbetçi kardeşlerimize bu bedel koymaz hem de cennet vatanı ne kadar seviyorlar görürüz.)
    Eminim ki biz sizden bu vatana daha çok yardım etmişizdir depremde vatanımızı ne kadar sevdiğimizi fazlası ile gösterdik çok şükür. size sesleniyorum gurbetçi düşmanları, nankörsünüz ve çok haset ediyorsunuz Allah sizi bildiği gibi yapsın

  4. Kafayi yemisler m!! Ben sahsen gitmem, gider baska avrupa ülkesinde gezerim en azindan irkciliga ugramam kendi vatanimda!! Üc be birikmisim var onuda cekerim hesabimdan!! Yeter artik bizi yolduklari!! Gitsinler orda yasayan yabancilardan mültecilerden alsinlar önce vergi sonra gelsin bizden istesinler!!! Sanki buz bedava tatil yapiyoruz yeter artik ya!!! Bu röpörtaji yapanlara toplu dava acmaya davet ediyorum!!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz