Gurbetçilere çirkin yakıştırma: Avrupa’nın Suriyelileri geliyor

0
2259
Reklam

Gurbetçilerin Türkiye’ye girişleri devam ederken, bazı haber sitelerinde yapılan yorumlarda gurbetçileri hedef alan çirkin ifadeler dikkat çekti. 

Yaşadıkları ülkelerde okulların tatile girmesi ile milyonlaca gurbetçi yine Sıla Yolu’na düştü. Bir yıl memleket hasreti ile yanıp tutuşan gurbetçiler, dişlerinden tırnaklarından artırdıkları paralar ile ana vatan yoluna çıktılar. Binlerce kilometre yol yapıp onlarca zahmete katlanan bu kişilere yönelik, bazı haber sitelerinde yapılan yorumlar ise pes dedirtiyor.

Çirkin yorumlar

Gurbetçilerin Türkiye’ye girişleri ile ilgili yapılan haberlere yapılan yorumlarda gurbetçiler hedef alındı. Ensonhaber sitesinde yayınlanan habere yapılan yorumlarda Ömer isimli bir kişi gurbetçiler için “Otel hasreti memleket değil, hiç sevmiyorum. Cahiller, küstahlar.” ifadelerini kullandı. Başka bir kişi ise Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarını kastederek, “Avrupanın Suriyeleri geliyor.”dedi. Başka bir kişi de, “Üç beş gün krallar gibi tatil sonrası 11 ay Avrupalının kırıntılarını toplayın. işsizlik parası vermeseler acınızdan öleceksiniz.” ifadelerini kullandı.

-Reklam-
Yorumlarda gurbetçileri hedef alan çirkin ifadeler dikkat çekti.

Tepki gösterdiler

Yapılan çirkin yorumlara tepki gösterenler de oldu. Gurbetçilere yönelik dili eleştiren bazı kullanıcılar, Türkiye hasreti ile tutuşan gurbetçilere sert ifadeler kullana bu kişileri kıskanç olmakla eleştirdi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz