Gurbetçileri yasa boğmuştu! Anne ile küçük oğlu aynı mezara defnedildi

Reklam

Almanya’da nehre düşerek hayatlarını kaybeden anne ile oğlu, Muş’un Hasköy ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi

27 Haziran günü Frankfurt yakınlarında Ren Nehri’ne düşen oğlu Mehmet’i (5) kurtarmak için kendisini iki kez suya atıp, onunla can veren fedakâr anne Gülhan Erol (30), Kurban Bayramı’nı eşi Rıdvan, birlikte can verdiği oğlu Mehmet ve kızı Şeyma ile baba ocağı Muş’ta geçirmeyi planlamıştı.

TAKDİR-İ İLAHİ

Kızı, damadı ve iki torununu hasretle bekleyen baba Kadir Türel, gelen acı haberle yıkıldı. Acılı baba, “Bayramda buraya geleceklerdi ama nasip olmadı. Takdir-i ilahi. Biz inanan insanlarız. Kızımdan geriye koca annelik yüreği kaldı. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” diye konuştu.

Gülhan Erol (30), Kurban Bayramı’nı eşi Rıdvan, birlikte can verdiği oğlu Mehmet ve kızı Şeyma ile baba ocağı Muş’ta geçirmeyi planlamıştı.

ŞEHİT MERTEBESİ

Fedakâr annenin dayısı Nihat Kaynar ise, “Bu nasıl bir annelik yüreğidir ki, bayılıyor ve uyanır uyanmaz tekrar suya atlıyor. Bu anneye verilen has bir duygudur. Allah makamlarını cennet etsin. Acımız büyük. İnşallah şehit mertebesinde olurlar” dedi.

AYNI MEZARA KONULDULAR

Fedakâr anne ile oğlunun Muş’un Hasköy ilçesine getirilen cenazeleri, gözyaşları arasında açılan tek mezara defnedildi. Belediye Başkanı Hikmet Karayel, “Hasköy’de bugün acı bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.

ANNELİĞİ SON NEFESİNE KADAR

Sabah’ta yer alan habere göre Kadir Türel, “Kızım ve torunum suda boğuldular. Nasıl oldu, ne oldu, oradan duyduklarımız kadarıyla biliyoruz. Çok acılıyız. Allah’ın takdiri. Elden bir şey gelmez. Kızım, evlatlarını çok severdi. Anneliği son nefesini verene kadar hakkıyla yaşadı” diye konuştu.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz