Gurbetçilerin sıla yolundaki ‘kuyruk çilesi’ sona erecek!

Reklam

Tatilini geçirmek için Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaşlar, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturuyor. Pazarkule Gümrük Kapısı’nın modernize edilerek gurbetçilerin kuyruk çilesini sonlandıracak proje Ticaret bakanlığına devredildi.

 

 

Onclick Popunder

Pazarkule Gümrük Kapısı’nın modernize edilerek gurbetçilerin kuyruk çilesini sonlandıracak proje için ilk adım İl Genel Meclisi’nde atıldı. Edirne İl Özel İdaresine ait alanın Ticaret Bakanlığına devredildi.

Gurbet yolculuğunun çile yolculuğuna dönüşüyordu

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini memleketilerinde ve sevdikleriyle geçirmek için Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaşlar, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturuyor. Zaman zaman gurbet yolculuğunun çile yolculuğuna dönüştüğü güzergahta yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için ilk adım atıldı.

Günde en az bin 500 aracın giriş çıkış yapabilecek

Pazarkule Gümrük Kapısı’nın modernize edilerek daha fazla yolcu giriş çıkışının sağlanması için gerekli düzenlemeleri kapsayan proje kapsamında Pazarkule Gümrük Kapısı önünde Edirne İl Özel İdaresine ait alanın Ticaret Bakanlığına devri Edirne İl Genel Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Alanın devriyle birlikte önümüzdeki günlerde çalışmaları kapsayacak ihalenin gerçekleşmesi planlanıyor. Günlük en az bin 500 aracın giriş sağlayabileceği müjdesi verildi.

“Bu tip projeler ülkemizin ve devletimizin prestijini ortaya koyan projelerdir”

Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf Güler de, Kapıkule’de yaşanan trafiğin bir kısmının Pazarkule’ye taşınacağını ifade etti. Avrupa’da birçok ülkede böyle bir sınır kapısının olmadığını söyleyen Güler, “Oralardaki ızdırabı ne kendi vatandaşımıza ne de dışarıdan bize gelen insanlara yaşatmamamız gerekiyor. Bu tip projeler ülkemizin ve devletimizin prestijini ortaya koyan projelerdir” ifadelerini kullandı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz