Havada yeni dönem! THY’ye Pegasus modeli geliyor: Bilet fiyatlarını etkileyecek

Reklam

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre, iç hat uçuşlarında misafirlerinin tercihine sunduğu uçuş paketlerinde bugün itibarıyla değişikliği gidildi.

Ekonomi sınıfı için üç, business sınıfı için ise bir olmak üzere dört farklı bilet tipinde hazırlanan yeni uçuş paketleri, yolculara diledikleri ürün ve hizmetleri tercih etme fırsatı sunuyor. THY, tüm bilet tiplerinde ücretsiz ikram sunmaya ise devam edecek.

Uçuş paketleri yeni dönemde “EcoFly”, “ExtraFly” ve “PrimeFly” seçeneklerinden oluşuyor

Daha önce ekonomi kabini için “Ekonomi Promosyon” ve “Ekonomi Esnek” olarak iki farklı tipte sunulan uçuş paketleri yeni dönemde “EcoFly”, “ExtraFly” ve “PrimeFly” seçeneklerinden oluşuyor.

Onclick Popunder

Business sınıfında ise tüm ayrıcalıklar tek pakette yolculara sunulmaya devam edecek.

EcoFly seçeneğinde 15 kilogram bagaj, 1 parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretli bilet değişikliği ve kesintili iade hakkı tanınıyor.

“ExtraFly” seçeneğinde ise, 20 kilogram bagaj, 1 parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretsiz koltuk seçimi, 250 ekstra bonus mil, ücretli bilet değişikliği ve kesintili iade hakkı sunulurken,  “PrimeFly”da ise 25 kilogram bagaj, 1 parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretsiz koltuk seçimi, 500 ekstra bonus mil, ücretsiz bilet değişikliği ve 12 saate kadar kesintisiz iade hakkı veriliyor.

“Business seçeneğinde ise, 30 kilogram bagaj, 2 parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretsiz koltuk seçimi, özel yemek servisi, business lounge kullanımı, ücretsiz bilet değişikliği ve 12 saate kadar kesintisiz iade hakkı tanınıyor.

THY’nin yeni uygulamasına dair bütün detaylara havayolunun resmi internet sitesinden, çağrı merkezinden veya satış ofislerinden ulaşılabilecek.

AnadoluJet de yurt içi uçuş paketlerini yeniledi

“Uçmayan kalmasın” sloganıyla Anadolu’yu bir uçtan bir uca bağlayan AnadoluJet, yurt içi uçuşlarında sunduğu uçuş paketlerinde bugün itibarıyla yeni bir uygulama başlattı.

AnadoluJet, tüm yurt içi seyahatlerde geçerli olacak 3 yeni uçuş paketi ile yolcularına kendileri için en uygun olanı seçme imkanı sunmaya başladı. Daha önce, promosyon ve esnek sınıf olmak üzere iki farklı opsiyonla yolculara sunulan uçuş paketleri yeni dönemde “Standart”, “EkstraJet” ve “KonforJet” seçeneklerinden oluşuyor.

“Standart” seçeneğinde yolcular, 15 kilogram, bagaj, 8 kilogram kabin bagajı ve ücretsiz ikram hakkında sahip iken, “EkstraJet” seçeneğinde yolculara 20 kilogram bagaj, 8 kilogram kabin bagajı, standart koltuk seçimi ve ücretli bilet değişikliği ve ücretsiz ikram hakkı tanınıyor.

“KonforJet” 20 kilogram bagaj, 8 kilogram kabin bagajı, standart koltuk seçimi, ücretsiz bilet değişiklik, kesintisiz iade ve ücret ikram hakkı sunuluyor.

Yeni uçuş paketleri ile AnadoluJet yolcuları, sunulan ek hizmetlere daha uygun fiyatlarla sahip olma imkanı elde edecek. Her pakette misafirlerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet sunan marka, geliştirdiği projeler ile ürün ve hizmet yelpazesini geliştirmeye devam ediyor.

Pegasus 2017’den beri uyguluyor

Öte yandan Türk Hava Yolları’nın yeni uçuş paketlerinin ülkemiz havayolu şirketlerinden Pegasus tarafından 2017 yılından lansmanı yapılan “Süper Eko”, “Eko”, “Avantaj” ve “Busines Flex” paketleriyle olan benzerliği de dikkatlerden kaçmadı.

THY’nin duyurusunu yaptığı uçuş paketleri sonrası havacılık sektörü kulislerinde “Türk Hava Yolları, Pegasus’u mu taklit ediyor?” söylentilerini de beraberinde getirdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. çok sık seyahat eden biriyim bu nedenle biletimi genellikle ucuza bulmaya çalışırım. Son zamanlarda biletall gördüğüm siteler arasında en ucuzu bi karşılaştırın fiyatları bence

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz