Hayırsever gurbetçi memleketine sağlık tesisi yaptırıyor

Reklam

Yurt dışında yaşayan Şanlıurfa’lı hayırsever Mahmut Öncel Karaköprü İlçesine 9 Birimlik Aile sağlığı merkezi ile 112 komuta merkezinin içinde bulunduğu sağlık tesisi yaptırıyor.

Yurt dışında yaşayan gurbetçi Mahmut Öncel memleketi Şanlıurfa’ya 9 birimlik aile sağlık tesisi yaptırıyor. Temel atma törenine Öncel Ailesi, Başkanı Metin Baydilli, İl Sağlık Müdürümü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Temel atma töreni kurban kesilerek yapıldı.

Altı ayda tamamlayarak hizmete açılacak

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, açıklama yaparak,” Bugün arsasını Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karaköprü Belediyesinin çabalarıyla İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile hayırsever Mahmut Öncel de inşaatını yaparak Altı ayda inşaatını tamamlayarak hizmete sunmayı planladığımız 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezinin temelini attık.

“1500 m2 olan bir sağlık tesisi kazandırıyor”

Sağlık konusunda çok duyarlı bir millet olmanın gururunu taşıyoruz. Öncel Ailesini Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Mahmut Öncel Bey ilimizde yapımı devam eden iki cami inşaatı ile örnek işlere imza atan bir hayırseverimiz. Kendisi bu kapsamda Şanlıurfa Karaköprü’de içerisinde 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezi olan 2000 m2 lik alanda 1500 m2 kapalı alanı olan bir sağlık tesisi kazandırıyor. Allah hayırlara vesile kılsın” dedi İl Sağlık Müdürü Gülüm, Polikliniklerinin yer açısından genişlemesi rahatlaması için, Bu sağlık tesisi önem arz edeceğinden bahsetti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz