HLM’de oturan gurbetçinin Türkiye’de 16 dairesi çıktı!

Reklam

Belçika’da sosyal konutta oturan gurbetçinin Türkiye’de 16 dairesi olduğu tespit edildi. Gurbetçi hakkında soruşturma açıldı.

Belçika’da sosyal konutlarda oturan ancak ülke dışında mülkü bulunan kişilere yönelik başlatılan operasyonda, Anvers (Antwerpen) kentinde ikamet eden bir gurbetçinin Türkiye’de 16 dairesi olduğu ortaya çıkarıldı. Belçika’da son 2 yılda gerçekleştirilen 724 teftişte, 339 kişinin HLM’lerde oturduğu ancak aynı zamanda yurtdışında da mülk sahipleri ortaya çıkarıldı.

HLM’lerde kalanların mal varlığı araştırılması yasal mı ?

Ülkenin ikinci büyük kenti Anvers ve Hamme’deki sosyal konut kuruluşları tarafından da yürütülen mal varlığı araştırmasının yasal olup olmadığı tartışılıyordu. Belçika’nın yabancı ülkelerdeki tapu kayıtlarını incelemesinin yasal olup olmadığı ya da Türkiye’de miras kalan bir tarlanın varlık olarak görülüp görülmeyeceği hala tartışılıyor.

Onclick Popunder

Para cezası verildi

Yetkililer, sosyal konutlarda oturanların ülkelerine giderek araştırma yapıyor. Ortaya çıkarılan dosyalardan bir tanesi de Anvers kentinde yaşayan gurbetçinin sosyal konutu oldu. Türkiye’de daireleri olduğu tespit edilen gurbetçi, sosyal konuttan çıkarılarak para cezasına çarptırıldı.

35 bin Euroya para cezası var

Belçika’da yurtdışında mal varlığı saptanan kişilere, “sosyal konut dolandırıcılığı” gerekçesiyle, önceki yıllarda aldıkları yardımların miktarı da göz önünde bulundurularak, 35 bin Euroya kadar para cezası verilecek.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz