HLM’de oturanlara uyarı: Sözleşme iptal edilir, 9 bin Euro cezası var

Reklam

Fransa’da HLM’lerini internetten günübirlik kiraya verenlerin artması sonrası şirketlerden açıklama yapıldı. Bu durumda kira sözleşmesinin iptal edileceği açıklandı.

Fransa’da özellikle son dönemde başkent Paris’te sosyal konut HLM’lerini kiraya verenlerin artması üzerine tüm HLM şirketlerini bir arada toplayan dernekten Airbnb, Le Bon Coin ve PAP’a uyarı mektubu gönderildi.

Sözleşme iptal edilir 9 bin Euro cezası var

Yapılan açıklamada, özellikle turistik bölgelerde HLM dairelerini günübirlik kiraya verenler ile ilgili ilanların suç teşkil ettiğine dikkat çekildi. Bu suçun cezasının ise kira sözleşmesinin feshi ile birlikte 9 bin Euro para cezası olduğuna dikkat çekildi.

Onclick Popunder

HLM’ler normal bir konut değil

Açıklamada sosyal konutların normal bir konut olmadığına da dikkat çekilirken, kişiye özel verilen bu konutların hiçbir şekilde 3’üncü kişilere kiralanmasının mümkün olamayacağına dikkat çekildi.

Geceliğini 255 Euro’ya kiraya veriyor

Fransa’da özellikle başkent Paris ve çevresinde HLM’lerde oturanların, bu konutları günübirlik 3’üncü kişilere kiraya verdiği kaydediliyor. İnternet üzerinden verilen ilanlarda HLM’lerin bir gecelik kira ücretinin 255 Euro’ya kadar çıktığı görülüyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz