Hollanda’nın ötanazi istediği gurbetçi, tedavi için memleketi Kahramanmaraş’a götürüldü

Reklam

Hollanda’da trafik kazası sonucu beyninde hasar oluşan ve ötanazi uygulanmak istenen Hüseyin Hatipoğlu, ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Hollanda da bir marketin kasap reyonunda çalışan Hüseyin Hatipoğlu, 22 Nisan’da Oosterhout şehrinde içinde bulunduğu otomobilin yaptığı kazada ağır yaralandı. Yapılan tetkiklerde beyninde hasar oluştuğu belirlenen Hatipoğlu, yoğun bakıma alındı. 5.5 ayın sonunda doktorlar, ailesine “Hastanede yapılacak her şey yapıldı, bakımevine gidilecek. Hüseyin acı çektiği için ötanaziyi düşünün” dedi.

“Hüseyin acı çektiği için ötanaziyi düşünün”

Aile, ötanazi teklifini kabul etmeyince 5 Ekim’de Türkiye’den yardım istedi. Türkiye’den havalanan ambulans uçak, bir gün sonra Hüseyin Hatipoğlu ile annesi Nurcan ve ablası Sena Hatipoğlu’nu alarak İstanbul’a getirdi. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedaviye alınan Hatipoğlu, iki gün önce de memleketi Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Onclick Popunder

“Sevdiği gurbet elde de olsa asla onu yalnız bırakmaz”

Kahramanmaraş’ta yaşayan Melike Hatipoğlu ise kardeşini Türkiye’ye getiren tüm yetkililere teşekkür etti. Hatipoğlu, “Cumhurbaşkanımızın bir sözü var, derki; ‘Bu devlet, bu milletin mecnunudur, sevdiği gurbet elde de olsa asla onu yalnız bırakmaz’ Bu süreçte emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz