İmamoğlu Almanya’da: Türk-Alman dostluğuna hizmet edeceğim

Reklam

Türk-Alman Dostluk Federasyonu tarafından düzenlenen “Kybele Dostluk Ödülleri”, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Berlin Belediye Başkanı Michael Müller bu yıl ödüle layık görülen isimler oldu.

Türk-Alman Dostluk Federasyonu (TDF) tarafından geleneksel olarak verilen “Kybele Dostluk Ödülü”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Berlin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eyalet Başbakanı Michael Müller’e verildi.

İmamoğlu: Türk-Alman dostluğuna hizmet edeceğim

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ödül töreninde, İmamoğlu’na ödülünü, eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff verdi. Kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkürlerini sunan İmamoğlu, hayatı boyunca hangi görevde olursa olsun Türk-Alman dostluğuna hizmet edeceğini söyledi.

Wulff’a da teşekkür etti

31 Mart seçimlerinin ardından kendisine ziyarette bulunan Wulff’a da teşekkür eden İmamoğlu, “O dönemde beni ziyaret etmesi çok anlamlıydı. Benim için çok değerli ve hayatım boyunca unutmayacağım bir ziyaretti” ifadesini kullandı. İmamoğlu, tören sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’le sohbet etti.

İmamoğlu ayrıca Berlin temasları çerçevesinde, Nazım Hikmet ve yazar Ahmet Ümit’in hayatlarından kesitler üzerine kurgulanan “Merhaba Güzel Vatanım” filminin Avrupa galasına da katıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz