İsin sezonu bitti, Sırbistan’daki Türk polisleri geri döndü

Reklam

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk polisi, Türkiye’ye tatile giden Avrupalı Türkleri bu yıl ilk kez Sırbistan’da karşıladı. Haziran ayının başında Sırbistan’da görev yağmaya başlayan Türk polisi, geçen hafta bu ülkedeki görevlerini tamamlayarak Türkiye’ye geri döndü.

Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen Avrupalı Türkler için sınır kapılarında karşılama ve uğurlama törenleri yapan, bu vatandaşların yol boyunca duyacakları çeşitli ihtiyaçların temininde bulunan YTB, İçişleri Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl bir ilki gerçekleştirerek Sırbistan’da karşılama faaliyetleri gerçekleştirdi.

Gurbetçilere yardımcı oldular

YTB’nin başlattığı uygulamaya göre, Sırbistan polisinin de eşlik ettiği görevliler ve Türk polisi, Avrupalı Türklerin gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra seyahat güvenliği için çeşitli uyarı ve hatırlatmalarda da bulundu.

Haziran ayından itibaren görev aldılar

Haziran ayının ilk haftasında başlayan uygulama, izin sezonunun tamamlanması ile birlikte Eylül ayının ilk haftası itibariyle sona erdi. Sırbistan’da görev yapan Türk polislerinin de görev bölgelerine döndükleri kaydedildi.

Bulgaristan ile de görüşmeler sürüyor

Uygulamanın gelecek yıl da devam etmesi bekleniyor. Öte yandan Türkiye’nin Bulgaristan gümrüklerinde de Türk polislerinin görev yapması için bu ülke ile de görüşmelerin sürdürdüğü aktarıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz