İsrail çadır kampını bombaladı: Çocuklar diri diri yanarak can verdi

Reklam

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 234 gündür aralıksız şekilde devam ediyor. İsrail ordusu son olarak Refah kentinde sivillerin kaldığı çadır kenti bombaladı. Saldırıda onlarca kişi hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, uluslararası çağrıları görmezden gelerek yerinden edilmiş on binlerce Filistinlilerin sığındığı Refah’a saldırı düzenledi. Can kaybının en az 40 olduğu belirtilirken, Filistin Kızılayı ölenlerin çoğunun Tel Al-Sultan kampındaki çadırlarda yaşadığını söyledi. Bölgedeki son gelişmeleri aktaran Katar merkezli Al Jazeera ‘İsrail güvenli bölgeye saldırdı, insanlar diri diri yandı’ dedi.

“İnsanlar diri diri yandı”

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Refah’ta yerlerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadığı bir yerleşkeye yönelik düzenlediği saldırıda onlarca kişinin öldüğünü duyurdu. Yetkililer çoğu kadın ve çocuk olmak üzere çok sayıda yaralının olduğunu açıkladı.

Onclick Popunder

En az 40 kişi hayatını kaybetti

Kızılayı, ölenlerin çoğunun Tel Al-Sultan kampındaki çadırlarda yaşadığını belirtti, ölü sayısının artabileceğini söyledi. İsrail ordusu, üst düzey Hamas üyelerinin faaliyet gösterdiği Refah’taki bir yerleşkeye hava saldırısı düzenlediklerini açıkladı. Saldırının yol açtığı yangın nedeniyle sivil kayıplar yaşandığı yönündeki haberleri de kabul eden ordu, olayın “inceleme altında” olduğunu söyledi.
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz