İsveç Başbakanı evinde kaçak göçmen çalıştırdığı ortaya çıktı!

Reklam

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson’ın evine yapılan baskında kaçak göçmen çalıştırdığı ortaya çıktı.

Yılbaşı öncesi gerçekleşen polis baskınında yasa dışı olarak kadın temizlikçi çalıştıran İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, “Tehlikeli bir firma tarafından kandırıldım” dedi. Başbakan, “Doğru şeyi yapmak isteyen bizler bile tehlikeli firmalara inanabiliyoruz” diye sözlerine ekledi.

Göçmen kadın gözaltına alındı

Başbakan Andersson yaptığı açıklamada, “Temizlik firmasıyla tüm bağlantıları kestim. Sendikalarla toplu iş sözleşmesi imzalayıp imzalamadıklarını sorduğumuzda, birkaç kez olumlu yanıt verdiler.” diyen Andersson, “Artık sorumlu kurumların olup biteni derinlemesine araştırmasını bekliyorum.” diye sözlerine devam etti.

Onclick Popunder

“Başbakanın böylesi bir duruma düşmesi endişe verici”

Ilımlı Birlik Partisi (Moderate Party) Meclis Grup Başkanı Tobias Billström yaptığı açıklamada, “Ülkenin başındaki başbakanın böylesi bir duruma düşmesinin ciddi ve endişe verici” olduğunun altını çizdi.

Yasa dışı olarak çalışan Nikaragualı 25 yaşındaki temizlik işçisi kadının polise verdiği ifadede, 2020 baharında sınır dışı kararı verilmesinden sonra yasa dışı olarak çalıştığını itiraf ettiği açıklandı.

Hırsızlıktan suç kaydı var

Kadının ayrıca 2020 sonbaharında Stockholm’deki bir mağazada hırsızlıktan suçlu bulunduğu belirtildi. Temizlik şirketi olaydan sonra yaptığı açıklamada, kadının başka bir temizlik şirketi tarafından kendilerine gönderildiğini iddia etti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz