Kaddafi’nin kayıp parası Fransa’da yaşayn Türk çiftteymiş!

Reklam

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’ye ait 160 milyon Euro değerindeki kaybolan servetinin izi, Fransa’da bulundu. Servetin bir bölümünün Fransa’da yaşayan bir Türk çiftte olduğu iddia edildi.

Muammer Kaddafi’nin Alman Merkez Bankası’ndan bilinmeyen bir sebeple aldığı 160 milyon Euroluk servetinin bir bölümünün Fransa’da yaşayan Türkler’de olduğu iddia edildi.

Euronews’de yer alan habere göre, soruşturmayı takip eden kaynaklara göre servetin yarısı iyi muhafaza edilmiş ve kullanılabilir durumda. Ancak diğer yarısı uzun bir süre su altında kaldığı için zarar görmüş.

Türk inşaat patronundan almış

Bu paraların ilk kez 2018 yılında Fransa’da kullanıldığı ileri sürüldü. Fransız polisine göre tespit edilen paraların bir bölümünün kaynağı ise Fransa’da yaşayan Türkler. Fransa’da tespit edilen ilk paraların bankaya giden Arap işçilerde görüldüğü belirtilirken, bu işçilerin de parayı kaçak çalıştıkları Türk inşaat şirketindeki patronlarından aldıklarını söylediği iddia edildi.

Fransız polisinin toplamda 40 bin euro değerinde banknotu kullanıma soktuğunu iddia ettiği Limoges kentinde yaşayan bir Türk çifti de sorguya çektiği belirtildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz