Kapılar açıldı: Göçmenler Avrupa sınırlarına doğru ilerliyor!

Reklam

Türkiye’nin Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilere sınır kapılarını açacağını duyurmasından kısa bir süre sonra onlarca mülteci sınır kapılarına doğru harekete geçti.

Mülteciler, Edirne’ye doğru hareket ederken İzmir’den de ciddi oranda Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilerin olduğu biliniyor.

Mültecilerin bu hareketliliği ajanslar tarafından son dakika kodu ile duyuruldu. İşte yaşanan son gelişmeler:

Onclick Popunder

Türkiye dün İdlib’de gerçekleşen hain saldırı sonrasında flaş bir karar alarak Avrupa’ya gitmek isteyen mülteciler için sınır kapılarını açtı.

Edirne’ye gitmek için toplandılar

Göçmenlere Avrupa kapılarının açılmasının ardından İstanbul’da yaşayan çok sayıda mülteci sınır kapılarına gitmek için harekete geçti. Zeytinburnu’nda Edirne’ye girmek üzere toplanan bir grup mülteci kameralara yansıdı.

İdlib’deki saldırının ardından Türkiye, Suriyeli mültecilerin kara ve deniz yoluyla Avrupa’ya geçmesine engel olmayacağını açıkladı.

Haberin yayılmasıyla yurdun bir çok noktasında mülteciler sınır kapılarına doğru harekete geçti. İstanbul’da Zeytinburnu 58. Bulvar’da da göç etmek isteyen Suriyeliler toplandı.

Bazı Suriyeliler buradan İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’na gitti. Bazıları ise kendi araçlarıyla Edirne’ye doğru yola çıktı. Avrupa’ya gitmeye çalışan mülteciler havadan da görüntülendi.

Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz