Kayserili gurbetçi pahalı uçak biletine çareyi buldu: Bisikletle gidecek

BELÇİKA’DA YAŞAYAN 59 YAŞINDAKİ KAYSERİLİ GURBETÇİ MUSTAFA ÖZ, YILLIK İZNİNİ GEÇİRMEK İÇİN ANTWERP-KAYSERİ ARASINDAKİ YAKLAŞIK 4 BİN 150 KİLOMETRELİK MESAFEYİ BİSİKLET İLE KAT EDECEK (ERHAN KAN/KAYSERİ-İHA)
Reklam

Belçika’da yaşayan 59 yaşındaki Kayserili gurbetçi Mustafa Öz, yıllık iznini geçirmek için Antwerp-Kayseri arasındaki yaklaşık 4 Bin 150 kilometrelik mesafeyi bisiklet ile kat edecek.

Belçika‘da yaşayan 59 yaşındaki Kayserili gurbetçi Mustafa Öz, yıllık iznini geçirmek için Antwerp-Kayseri arasındaki yaklaşık 4 Bin 150 kilometrelik mesafeyi bisiklet ile kat edecek. Yaklaşık 25 gün sürmesi planlanan yolculukta 6 ülke ve 40’a yakın şehir geçecek olan Mustafa Öz’ü yola çıkarken ailesi geleneksel olarak arkasından su dökerek uğurladı.

Belçika’da yaşayan ve kendisine ait işyeri bulunan 5 çocuk babası Kayserili Mustafa Öz (59), yıllık iznini geçirmek için Kayseri’ye doğru yola çıktı. Ancak, Öz bu yolculuk için alışılmamış bir yol tercih etti. Gurbetçiler uçak ya da özel araçları ile ülkemize dönerken, Mustafa Öz, yaklaşık 25 gün sürmesi planlanan yolculuk için bisikleti tercih etti.

Onclick Popunder

25 günde varacak

Mustafa Öz, dün saat 06.00’da Belçika’nın Antwerp şehri Temse belediyesinden yola çıktı. Yola çıkmadan önce komşuları ile vedalaşan Mustafa Özü ailesi ise geleneksel olarak arkasından su dökerek uğurladı. Bisiklet ile yaklaşık olarak 4 Bin 150 kilometrelik bu mesafeyi 25 günde geçmeyi hedefleyen Öz,yolculuğu boyunca 7 ülkeden geçerken 50’ye yakın kenti geride bırakacak. Öz yolculuğu boyunca Belçika, Luxemburg , Fransa, Isviçre, İtalya‘yı karadan geçtikten sonra gemi ile Yunanistan‘a inecek ve buradan Türkiye‘ye giriş yapacak.

Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz