Kayserili gurbetçiden büyük icat: Dünyanın en yaratıcı 100 buluşundan biri

Reklam

Almanya’da yaşayan Kayserili gurbetçi Oğuzhan Albayrak, kendi geliştirdiği cihazla motorların daha verimli çalıştırılması için tahrik gücünü artırıcı bir sistem sayesinde yüzde 30 enerji tasarrufuyla aynı düzeyde üretim yapabileceği yeni bir cihaz icat etti.

Yeni ürettiği cihazının dünyanın en yaratıcı 100 buluşundan biri olduğunu söyleyen Albayrak, “Özellikle yenilenebilir enerji üreten rüzgâr türbinleri, su değirmenleri ve başka alanlarda bu buluş sayesinde büyük ölçüde enerji tasarrufu yapılabileceği gibi karbondioksit salınımındaki azalmayla iklim korumasına önemli katkıda bulunulacak” dedi.

“Türk şirketler bana ulaşabilir”

Geliştirdiği sistemin jeneratörlerde de kullanılabileceğini belirtirken, felaket dönemlerinde elektrik tedariki için kolay bir biçimde devreye sokulabileceğini de söyleyen Albayrak, “İcat ettiğim cihazın tanıtımının 25 Mayıs’ta ‘Bildungscampus 1, 74076 Heilbronn’ adresindeki Campus Founders’te tanıtacağım. Şimdiden çok heyecanlıyım ilgi duyan Türk şirketler bana ulaşabilir” dedi.

Onclick Popunder

Kendi start up şirketini kurdu

1993 yılında Neckarsulm’daki Almanya’nın otomotiv devlerinden Audi’de endüstri teknisyenliği dalında meslek eğitimine başlayan Albayrak, Audi’de bir süre çalıştıktan sonra 1999 yılında Mercedes otomobillerin de üretildiği Daimler Benz AG’in Sindelfingen’deki tesislerinde 9 yıl çalıştıktan sonra start up şirketi kurarak kendini yeni ürünler üretmeye adadı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz