Kemal Kılıçdaroğlu Alman televizyonuna konuştu: “Avrupa için istediğinizi yaparım”

Reklam

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Alman televizyonu ARD’ye konuştu. Kılıçdaroğlu, AB’nin tüm demokratik standartlarını uygulayacaklarını söyledi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Alman kanalı ARD’ye röportaj verdi. ARD haberinde Kılıçdaroğlu için “Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olabilir.” ifadeleri kullanıldı.

“Demokrasimiz kan kaybetti”

Röportajında Türkiye hakkındaki şikayetlerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Demokrasimiz kan kaybetti.” iddiasında bulundu. Avrupa Birliği (AB) ile ortaklık kurma mesajları gönderen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: Yeni bir fasıl açmalarını beklemeden, AB’nin tüm demokratik standartlarını tam olarak uygulayacağız. Tutuklu bulunan bazı isimlerle ilgili bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni (AİHM) işaret etti. Siyasi tutuklularla ilgili olarak AİHM’in kararı var: Hapishaneden çıkarılmalılar. Bu Avrupa kararları uygulansaydı zaten herkes özgür olurdu.

Onclick Popunder

“Türkiye’nin Olaf Scholz’u musunuz?”

CHP Lideri’ne, Almanya Başbakanı işaret edilerek, “Türkiye’nin Olaf Scholz’u musunuz?” diye bir soru da yöneltildi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanıtı şu şekilde oldu: Olaf Scholz gibi olmak bir onurdur. Aslında ben sessiz bir insanım. Kolay kolay sinirlenmem. Mevcut bir soruna odaklanırım, çözmeye çalışırım. Çözümümü de halkla paylaşıyorum.

Kolay kolay sinirlenmem

Otoriter bir yönetimin Türkiye’yi nereye götürdüğünü sadece biz değil, bu arada tüm dünya gördü. Bu nedenle biz altı muhalefet partisi, Türkiye’yi otoriter liderliğin elinden almak için bir araya geldik. Ve AB tarafından öngörülen tüm demokratik standartların getirilmesi için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz