Kiralık araçla Türkiye’ye gidecekler dikkat! Bulgar Gümrüğü gurbetçinin geçişine izin vermedi!

Kiralık araçla Türkiye'ye gidecekler dikkat! Bulgar Gümrüğü gurbetçinin geçişine izin vermedi!
Reklam

Yaz tatilini geçirmek için Danimarka’dan Türkiye’ye giden gurbetçi aile kiralık araç ruhsatının orijinal olmadığı gerekçesiyle Bulgar gümrüğünden geçişine izin verilmedi.

Danimarka’dan Türkiye’ye eşi ile birlikte kiralık bir araçla seyahat eden D.A.’nin kullandığı aracı Bulgaristan gümrük memurları çıkışı izni vermedi.

“Bulgaristan’a kadar sorunsuz geldik”

Olay, Pazartesi günü saat 22:00 sularında Bulgaristan Kaptan Andrevo sınır kapısında yaşandı. Yaşadıklarını anlatan D.A.; “Bulgaristan’a kadar tüm ülkeleri sorunsuz bir şekilde kadar geçtiklerini fakat Bulgaristan çıkışında Kaptan Andrevo sınır kapısından çıkış yapmak istediklerinde ‘ kiralık araç ruhsatının orijinal olmaması ve bununla birlikte vekâletin de olmaması’ sebebiyle aracın çıkışına izin verilmediğini ” söyledi.

Onclick Popunder

Türkiye’ye otobüsle gitti

Daha sonra Bulgaristan’dan Yunanistan’a açılan Kaptan Petkovo sınır kapısından geçmeyi deneyen aile, bu sınır kapısından da geri çevrildi. Eşiyle birlikte saatlerce sorun yaşayan aile sınır kapısına yaklaşık 20 km mesafede olan bir Türk garajına aracı bırakarak otobüsle Türkiye’ye giriş yaptı.

Ruhsat ve vekalat bekleniyor

Kiralama şirketinin arkadaşı olduğunu söyleyen D.A., ” kiralama şirketi orijinal ruhsatı ve vekaleti göndermesi ile birlikte tekrardan aracını almak için Bulgaristan’a geri gideceğim ve  aracı alarak Türkiye’ye giriş yapacağım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sılayolu.com

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz