Korkulan oldu! Aşırı sıcaklar Fransa’da can aldı

0
2590
Reklam

Sahra çölünden gelen sıcak hava dalgaları Avrupa’yı etkisi altına almaya başladı. Başta Fransa olmak üzere Belçika, İsviçre, Almanya, İtalya ve Avusturya ülkelerini etkileyen sıcaklıklar ile ilgili uzmanlar daha önce uyarılarda bulunmuşlardı. Kavurucu sıcaklıkların yaşandığı bu ülkelerde ölüm haberleri de gelmeye başladı. İlk ölüm haberi Fransa’dan geldi. 

Sahra çölünden gelecek olan sıcak hava dalgası ile ilgili uyarılar daha önce gelmişti. Alarm durumuna geçildi ancak yine de durdurulamadı. Haftalardır bekleniyordu, uyarı üstüne uyarı verildi ve nihayet tüm kıtayı sardı.

Sahra Çölü’nden gelen rüzgârlar Avrupa’ya kavurucu sıcakları taşıdı. Başta Fransa olmak üzere Belçika, İsviçre, İtalya, Almanya ve Avusturya kavruluyor. İlk ölüm haberleri Fransa’dan gelmeye başladı.

-Reklam-

Hayır kuruluşları Paris’teki evsiz insanlara su ulaştırmak için sokakları devriye geziyor. Yerel yetkililer ise, insanların aşırı sıcaklıklarda sığınabileceği klimalı halka açık yerler kurmaya başladı.

3 kişi hayatını kaybetti

70 ve 75 yaşlarındaki iki erkek ile 62 yaşındaki bir kadın, Fransa’nın güneyinde yaşamını yitirdi.

Ölümlerin tümü ani kalp durması ile gerçekleşti. Kalp krizlerini tetikleyenin aşırı sıcaksahilde soğuk denize girilmesi olduğu tahmin ediliyor.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz