Koronavirüs can almayı sürdürüyor! Ölü sayısında korkutan artış

Reklam

Yapılan açıklamaya göre yeni tip koronavirüs salgınından dolayı 1873 kişi öldü, vaka sayısı da 73 bin 332’ye yükseldi.

Çin’den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Paylaşılan son verilere göre, Kovid-19 salgınından dolayı 1873 hayatını kaybederken, vaka sayısı da 73 bin 332’ye ulaştı. 12 bin 692 kişi ise tedavi edildi.

Salgın sebebiyle, Tayvan, Fransa, Filipinler ve Japonya olmak üzere Çin dışındaki 4 farklı ülkede de toplam 4 kişi hayatını kaybetti.

Çin’de salgın nedeniyle can kayıpları hızla artarken, ülkede Kovid-19’a karşı ilaç ve aşı geliştirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra virüs taşıyan kişileri tespit etmek üzere hızlı tespit kitlerine yönelik çalışmalar sürüyor.

Başhekim yaşamını yitirdi

Öte yandan Wuhan’daki en yetkili doktorlardan biri corona virüsü dolayısıyla yaşamını yitirdi. Çin Devlet Televizyonu’nun internet sitesinde, “Wuhan Wuchang Hastanesi’nin direktörü Liu Zhiming, bütün çabalara rağmen bu sabah 10:30’da yaşamını yitirdi” açıklamasıyla gelişmeyi duyurdu. Öte yandan bölgedeki diğer hastanelerde görevli doktor ve hemşirelerin de yaşamını yitirdiğine dair haberler yayılırken Çin yönetiminin yeni bir uygulamaya başladığı açıklandı.

Evleri tek tek kontrol ediyorlar

11 milyon insanın yaşadığı Wuhan’da yetkililerin ev ev dolaşarak bölgede yaşayanları teftiş ettiği açıklandı. Enfeksiyonla mücadele eden bütün hastaların sağlık durumlarının kontrol altına alındığı ve semptomların görüldüğü Çin vatandaşlarına ceza verildiği aktarılırken, “Virüs şüphesi olanların kontrollere zorunlu olarak girmesi gerekiyor ve zorla karantina altına alınabilirler” ifadesi kullanıldı. Alınan kararı aktaran The Guardian, “Alınan kararla birlikte hasta olduklarını gizleyenler ve salgın ile ilgili sahte haber yapan ve bilgi yayanlar cezalandırılacaktır” şeklinde gelişmeyi aktardı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz