Küçük Ensar’ın yaşamak için tek şansı Almanya’da! Gurbetçilerden yardım bekliyor

Reklam

Dünyada 10 binde bir, Türkiye’de 6 binde bir kişide görülme sıklığı olan SMA hastalığına yakalanan Demirtaş ailesinin en küçük çocuğu olan Yiğit Ensar yardım bekliyor. Küçük çocuğun yaşamak için tek şansı Almanya’daki hastanede tedaviye başlanabilmesi.

24 Aralık 2018 doğumlu (SMA) hastası oğulları Ensar için bir mucizenin gelişmesini bekleyen ailesi ve sevenleri uzun zamandır kampanya ile ilacın parasını toparlamaya çalışıyor. 2,3 Milyon Euro toplandığı takdirde tedavi göreceği hastanenin ise belli olduğu bildirildi.

Ender görülen ölümcül kas hastalığına yakalanan Yiğit Ensar’a Almanya’daki Saarlendes Üniversite Hastanesi’nden olumlu geri dönüş oldu. Küçük çocuğun tedavisi için ise  2 Milyon 339 bin Euro değerindeki Zolgensma adlı ilacın enjekte edilmesi bekleniyor. İlacın kısa sürede etkisini göstermeye başlayacağı ümit ediliyor.

Küçük çocuğun yaşamak için tek şansı Almanya’daki hastanede tedaviye başlanabilmesi.

Daha önce yutkunamayan, nefes almakta zorlanan, vücudunun hiçbir organını oynatamayan Ensar , artık oturmaya, makinesiz nefes almaya, yutkunmaya ve ellerini kullanmayı hak eden çocuklardan olmak istiyor.

Minik Ensar’ın Almanya’ya gelip tedavi olabilmesi için ailesi gurbetçilerden yardımda bulunmalarını istedi.

Yiğit Ensar’a yardım etmek isteyenler buraya tıklayarak banka hesap bilgilerine ulaşabilir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz