Küçük Mehmet Salih’in yürümesi size bağlı! 140 bin Euro’ya ihtiyaç var

Reklam

Burdur’da oturan Adem ve Arife Demirezen çifti, milyonda bir görülen doğumsal çift taraflı kaval kemiği eksikliği (Tibial Hemimelia) hastası oğulları 18 aylık Mehmet Salih’in tedavisi için çare arıyor. 

Bir lisede din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan 39 yaşındaki 2 çocuk babası Adem Demirezen, küçük oğlu Mehmet Salih’in ise 28 haftalık dünyaya geldiğini söyledi.

Ayağı kesilmesi gerekiyor dendi

Bebeklerinin tanı koyulduktan sonra sol ayağının kesilmesi gerektiğinin söylenmesi üzerine arayışa geçen baba Demirezen, aynı hastalığı geçirip yürüyebilen Furkan Eymen bebeğin ailesine ulaştıklarını ve oğullarını ayakları kesilmeden tedavi edebileceğini öğrendiklerini söyledi. Bunun için Alman doktor Prof. Dr. Micheal Weber’in 858 bin dolar civarında tedavi maliyetinden söz ettiğini kaydeden Demirezen, “Türkiye’de ayağının kesilerek tedavi edilebileceği söylendiği için yurt dışında tedaviye izin verilmedi. Biz de mecburen valilik kanalı ile yardım kampanyası için başvurduk”diye konuştu.

Mehmet Salih’in yürümesi için ikinci ameliyatı olması gerekiyor.

İlk ameliyatı 23 Mayıs’ta olacak

Başlatılan kampanya sonrası minik Mehmet Salih’in ilk ameliyatını 23 Mayısta olacağını söyleyen baba Demirezen, ancak oğlunun yürümesi için bu ameliyatın yeterli olmadığını aktardı. En kısa zamanda diğer ayağından da ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bunun için 140 bin Euro’ya ihtiyaç duyduklarını belirten Adem  Demirezen, duyarlı insanlardan kendilerine yardımcı olmaları çağrısında bulundu.

Yavrum engelli olarak hayata devam etmesin

31 yaşındaki ev hanımı Arife Demirezen ise “Ben yavrumun engelli olarak hayata devam etmesini istemiyorum. O benim mis kokulu imtihanım. Bize yardımcı olacaklardan şimdiden Allah razı olsun” dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz