Le Pen taraftarlarından Fransa’daki Müslümanlara ağır hakaret

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Gelecek yıl düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklayan aşırı sağ parti Ulusal Cephe (FN) lideri Marine Le Pen, seçim kampanyasına Fransa’nın güneyindeki Frejus’te düzenlediği mitingle start verdi. Mitinge katılan Le Pen taraftarları ise Müslümanlara yönelik ağır hakaretlerde bulundu. 

Onclick Popunder

Seçimlerde ikinci tura kalmasına kezin gözüyle bakılan Marine Le Pen, seçim kampanyasına start verdi. Le Pen’in düzenlediği mitinge katılan sempatizanlarının İslam ve ülkedeki Müslümanlarla ilgili ırkçı düşünceleri röportaj yapan Fransız gazeteciyi bile şaşırttı.

Hakaretler Fransız gazeteciyi bile şaşırttı

TF1’da ünlü Fransız gazeteci Yann Barthès’in hazırladığı Quotidien programı için  Martin Weill tarafından gerçekleştirilen röportajda Le Pen taraftarları, Müslümanlara ağır hakaretlerde bulundu. Ağırı sağ parti sempatizanlarından bazıları, Müslümanlara ancak din değiştirirlerse Fransa’da kalmaları aksi taktirde ülkelerine dönmeleri çağrısında bulundu. Orta yaşın üzerindeki bir Le Pen sempatizanı ise Müslümanlar için, ”Onlar bizim gibi yaşamıyorlar, bizden aşağıdalar. Bizim gibi akıllı değiller. Bizim gibi değil vahşi onlar.”ifadelerini kullandı.

İkinci tura kalmasına kesin gözüyle bakılıyor

Geçtiğimiz günlerde açıklanan son seçim anketinde aşırı sağ lider Marine Le Pen’in ilk turda oyların yüzde 29’unu alarak sandıktan ilk sırada çıkacağı açıklanmıştı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz