Libya’da sel felaketi: 2 bin kişi öldü! 7 bin kişi kayıp

Reklam

Libya’nın doğusunda Derne kentindeki meydana gelen selde ölenlerin sayısı 2 bini geçti. Libya Başbakanı Dibeybe, 7 binden fazla vatandaşın kayıp olduğunu söyledi.

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan’da onlarca kişinin ölümüne yol açan Daniel Kasırgası, rotası üzerindeki Libya’da da büyük yıkıma neden oldu. Libya’nın Derne kentinde şiddetli yağışlar nedeniyle evler ve araçlar sular altında kaldı, elektrik ve iletişim hatları kesildi.

Sel suları, cadde ve sokaklarda metrelerce yüksekliğe ulaştı. Kentte 2 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği, kayıp sayısının da 7 bine ulaştığı açıklandı.

Onclick Popunder

Yardım çağrısı yapıldı

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, selden zarar gören bölgeler için uluslararası yardım çağrısında bulundu. Libya Başkanlık Konseyi yazılı bir açıklama yaparak aynı çağrıyı tekrarladı.

Binalar su altında kaldı

Derne Belediye Meclis Üyesi Ahmed Emdur da Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Derne’de çok sayıda bina ve konutun tamamen sular altında kaldığını, altyapının sel sularıyla sürüklendiğini, ana yolların yıkıldığını, kamu ve özel mülklerde önemli kayıpların olduğunu belirtti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz