Lotto’dan 11 Milyon Euro kazanan adam parasını almaya gitmedi

0
98
reklam

Almanya’da ‘Lotto’nun 1 Mayıs 2017 çekilişinde altı sayı ile birlikte bir de süper rakamı tek başına tutturan talihli, 11 milyon 300 bin 368 Euro ikramiye kazandı. Ancak aradan 21 ay geçmesine rağmen hâlâ parasını almadı.

Lotto idaresinden yapılan açıklamada, talihlinin 140 milyonda bir olasılığı başararak büyük ikramiyeyi kazandığı belirtildi. Eğer talihli 2020 yılının sonuna kadar ikramiye için başvurmazsa, kazandığı parayı hiç alamayacak. İkramiye, Lotto idaresinde kalacak. İdare de bu parayı özel çekilişle yeni talihliye verecek.

Almanya’da en son 2014’te 1 milyon 150 bin Euro ikramiye kazanan talihli, parasını almamıştı. İkramiye de özel çekilişle başka bir talihlinin olmuştu. Lotto idaresi yetkilileri, ikramiye kazanan kişinin neden parasını almaya gelmediğiyle ilgili somut bir bilgilerinin olmadığını ancak tahminlerine göre Lotto kâğıdını pantolonunun cebinde unutup, pantolonun da çamaşır makinesine atmış olabileceğini düşündüklerini belirtti. Bunun da sadece bir tahmin olduğunu belirten yetkililer, başka bir durumun da söz konusu olabileceğini söyledi.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here