Macron’a sınıf arkadaşından Türkiye yanıtı: Bekleme yapma devam et!

Reklam

Paris’te de bir dönem görev yapan, halen Türkiye’nin Tunus Büyükelçiliği görevini yürüten Ali Onaner, Cumhurbaşkanı Macron’a Twitter’dan cevap verdi. 

Bir dönem Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Maslahatgüzarı olarak görev yapan, halen Türkiye’nin Tunus Büyükelçiliği görevini yürüten Ali Onaner, dün Türkçe açıklama yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yine Twitter üzerinden yanıt verdi.

Macron’un sınıf arkadaşı da olan Onaner, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Okul arkadaşım @EmmanuelMacron’a dostça bir tavsiye: İlerle, bekleme yapma, devam et.”

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twiiter hesabından dün Türkçe yaptığı açıklamada, “Ajaccio’da, Türkiye’ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim” ifadelerini kullanmıştı.

Fransa’da birçok siyasetçinin mezun olduğu École Nationale d’Administration’da (ENA), yüksek lisans yapan Ali Onaner, Fransa Cumhurbaşkanı Emmaneul Macron’la aynı sınıfta yer almıştı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz