Masadan düştüğü için Yakup bebek ve abisi ailesinden koparıldı! Perişan aile herkesten yardım bekliyor

Reklam

Almanya’da yaşayan Serkan ve Berna Altınkaya çiftçi masadan düşerek kolu kırılan oğlunu hastaneye götürünce hayatlarının şokunu yaşadı. Almanya Gençlik Dairesi, 15 aylık Yakup Cemal bebeğe ve 5 yaşındaki Kuzey’e darp iddiasıyla el koydu.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaletine bağlı Dormagen şehrinde yaşayan Altınkaya ailesi 16 Haziran tarihinde şok bir kararla karşı karşıya kaldı. Yaklaşık üç hafta önce masadan düşen ve kemiğinde kırık tespit edilen Yakup Cemal bebeğe, Gençlik Dairesi mahkeme kararıyla el koydu. Yakup Cemal bebeğin 5 yaşındaki abisi de Gençlik Dairesi tarafından darp iddiası nedeniyle ailesinden koparıldı.

Eşimi suçladılar

Çocukların babası Sertan Altınkaya, çocuğun düştüğünü fakat bunun nasıl gerçekleştiği görmediklerini söyledi. Altınkaya, “Sadece 5 yaşındaki büyük oğlum görmüş nasıl düştüğünü. Masadan düştüğünü söyledi. Ben o gün eve geldikten sonra çocuk rahatladı, uyudu. Uyuduktan sonra biz hastaneyi aradık. Sabah çocuk doktoruna gittik ve doktor tedbiren röntgen filmi çekmeyi önerdi. Ondan sonra eşim hastaneye gitti. Hastane süreci boyunca eşime çok iğrenç davrandılar. Röntgene gittiklerinde çocuk durmamış tabii, 15 aylık çocuk bu. Eşimi suçladılar, ‘sen bunu tutamıyorsun’ diye.”

Gençlik Dairesini aramışlar

Hastanedeki doktorlar eşimi çocuğun yanından çıkararak Alman Gençlik Dairesini aramışlar. Bundan sonrası zaten tam bir facia. Çocuğa şiddet iddiasıyla çocuklarım bizden alındı. Nerede olduklarını bilemiyorum. Evlatlarımın yabancı bir aileye verilmesi endişe yaratıyor. Burada konsolosluk harekete geçti. Bizde hukuki süreci başlattık. Avukatımız bizim şiddet yanlısı bir aile olmadığımızı ispat edecek. Bu süreçte herkesin desteğine ve yardımına ihtiyacımız var. Lütfen evlatlarımızın bize geri verilmesine yardım edin” diyerek sesinin duyurulmasını istedi.

Aile kesinlikle şiddet yanlısı değil

Ailenin komşusu yapılan uygulamanın doğru olmadığını, tedbiren çocukların aileden alındığını belirterek “Aile kesinlikle şiddet yanlısı değil. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’ndan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk biz gurbetçilerin burada yaşadığı önyargıyı çok iyi biliyor. Lütfen Yakup Cemal ve Kuzey’in yalnız olmadığını, Altınkaya ailesinin yanında olduğumuzu gösterelim” dedi

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz