Memleket hasreti çeken gurbetçiye 24 saat canlı yayın

0
7

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, yurt dışında çalışan gurbetçilerin özlemlerini gidermeleri için kırsal mahallelerde 24 saat canlı yayın yapan kameraları faaliyete geçirdi.

SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hayata geçirdikleri çalışmaların nüfus yoğunluğuna göre kırsal mahallerde başlatıldığını, ilerleyen günlerde tüm mahalleri kapsayacağını söyledi. Son yıllarda yaşanan göçler nedeniyle mahallelerinden uzakta yaşayan hemşerilerinin özlemlerini gidermeleri adına böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Tutal, şöyle dedi: “Belde ve köylerden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde yarısından fazlası yurt dışı veya il dışında yaşıyor.

Geçmişte ekonomik hayat şartlarından dolayı ayrılan hemşerilerimiz bir süre sonra ailelerini ve mahalledeki diğer sevdiklerini özlemeye başlıyor. Biz de bu duruma bir çözüm üreterek çalışmalarımıza başladık.”

Gurbetçilerin canlı yayın kameralarıyla mahallelerini 24 saat izleyebileceklerini anlatan Başkan Tutal, “İnternet üzerinden yayın yapan sistem sayesinde mahallerini ve sevdiklerini görebilme imkânı yaşayacaklar. Önümüzdeki zaman diliminde hemşerilerimizden gelen talepler doğrultusunda canlı yayın kameralarımızın sayısını artırmayı düşünüyoruz” dedi.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here