Muriel Domenach: Fransa’daki rövanş maçında İstiklal Marşı’nı alkışlayacağız

0
645
Reklam

Türkiye ile Fransa arasında dün oynan Avrupa Şampiyonası eleme maçında Fransa’nın milli marşının ıslıklanması ile ilgili tartışmalar sürüyor.

Konu ile ilgili Twitter’dan açıklama yapan Fransa’nın eski İstanbul Başkonsolosu, Muriel Domenach, Fransa’daki rövanş maçında İstiklal Marşı’nın alkışlayacaklarını söyledi.

İstiklal Marşı’nı alkışlayacağız

Domenach, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu, Bertrand Buchwalter’in ‘Beni üzen tek şey milli marşımızın yuhalanması’ mesajını alıntılayarak Türkçe ve Fransızca yazdığı mesajında, “Fransa’daki rövanş maçında İstiklal Marşı’nı alkışlayacağız” ifadelerini kullandı.

-Reklam-

https://twitter.com/MurielDomenach/status/1137781951434244096

Le Pen: FIFA Türkiye’yi cezalandırsın

Dün Konya’da oynanan maçta Fransa milli marşının ıslıklanması Fransa’da da gündem olmuştu. Aşırı sağ parti Ulusal Birliktelik lideri Marine Le Pen, FIFA’ya çağrı yaparak Türkiye’nin  cezalandırılmasını istemişti. Le Pen yaptığı açıklamada; “Ulusal bir marşı ıslıklamak utanç verici. Bu bir hakaret ve  adil oyunun değerlerinin zıttı. FIFA’nın, bu gece Türk halkının saygısızlığı nedeniyle Türk futbol Federasyonu’na ceza vermesi gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz