O katil için imza kampanyası başlatıldı…“Gün yüzü görmesin!”

Reklam

Hollanda’da 16 yaşındaki Hümeyra’yı öldüren Bekir Eraslan’ın ömür boyu hapis cezası alması için imza kampanyası başlatıldı

Ömür boyu verilsin

Hollanda’nın Rotterdam kentinde 16 yaşındaki Hümeyra’yı 8 kurşunla öldüren 31 yaşındaki Bekir Eraslan’ın ömür boyu hapis cezası alması için imza kampanyası başlatıldı. Katilin ömür boyu hapis cezası alması için başlatılan imza kampanyası Hollanda genelinde büyük bir hızla yayılıyor. Hollanda’da bu tür kampanyalarda 40 bin imza bulunması halinde konu meclis gündemine alınıyor. Kampanyaya imza desteği 5 bini geçti.

Önyargıya tepki

Birleşmiş Milletler’de gençlerin temsilcisi olan Hollanda doğumlu Zehra Sarıaslan, Hollanda basınının cinayeti, “Türk/İslam geleneği” olarak gösterilmesine tepki gösterdi. Sarıaslan, “Bu acı olayı din ve ve kültüre bağlamak büyük yanlıştır. Bu, kadınların bu tür şiddete maruz kalmalarını kolaylaştırıyor. Kadınlara karşı şiddeti önleme konusu mutlaka halledilmelidir” dedi.

Karaman’da toprağa verildi

Hümeyra’nın cenazesi, Hollanda’da düzenlenen cenaze törenin ardından dün memleketi Karaman’a getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından genç kızın cenazesi şehir mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Karaman Valisi Fahri Meral, genç kızın ailesi ve yakınları katıldı. Hümeyra’nın okuluna giden Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz da sınıfındaki sırasına çiçek koydu.

Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz