Obez olan gurbetçi 3 kız kardeş sağlıklarına Türkiye’de kavuştu

0
159
reklam

Almanya’da yaşayan morbid obez hastalığı olan Türk 3 kız kardeş sağlıklarına Denizli’de kavuştu.

Almanya’da yaşayan Türk kardeşler Pınar Arman (30), Burcu Kalender (27) ve Eda Kalender (22) fazla kilolarından ve çeşitli sağlık sorunların kurtulmak için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvurdu. Kardeşler, hastanede gerçekleştirilen operasyonlarla sağlığına kavuştu.

Operasyonları gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Muhammed Raşid Aykota, kardeşlerin morbid obezite ve genetik pıhtılaşma problemi nedeniyle yurt dışında ameliyatlarının riskli olması sebebiyle yapılamadığı için PAÜ Hastanesi’ne başvurduğunu ve mide küçültme ameliyatlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, PAÜ Hastanelerinde yurt içi ve yurt dışı hizmet vermekten gurur duyduklarını aktardı. Türkçüer, PAÜ Hastanelerinin açıldığı günden itibaren kalite politikaları çerçevesinde turistlerin sağlığını önemseyen bir kurum olduğunu anımsattı.

Öte yandan, morbid obezitenin kişiyi karşı karşıya bıraktığı riskler neticesinde ölümcül problemler doğurabilen ve dolayısıyla yaşam süresini kısaltan düzeydeki obezite türü olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here