Öldü denilerek fişi çekilmek istenen küçük Merve gözlerini açtı

0
37
reklam

Artı33 Özel-Haber

https://www.youtube.com/watch?v=KXAjwtV_Fdg

Fransa’da doktorların umut olmadığı gerekçesiyle yaşam destek ünitesinden ayırmak istedikleri Merve bebek hayata gözlerini yeniden açtı. 

Fransa’nın güneyindeki Marsilya’da 25 Eylül’de hastalanan Merve bebek hastaneye kaldırıldı. Timone hastanesinde yapılan tetkiklerde, 1 yaşındaki bebeğin virüs kaptığı ve bu nedenle beyninde ve organlarıda hasar oluştuğu tespit edildi. Komaya giren ve yaşam destek ünitesine bağlanan Merve bebek için doktorlar, Kasım ayının başında ümit olmadığı gerekçesiyle yaşam ünitesinin durdurulması kararını aldı. Bu kararla birlikte yıkılan Merve bebeğin babası Muhammed Bouchenafa, kararı mahkemeye taşıdı. Ayrıca küçük kızının yaşam destek ünitesinden ayrılmaması için ‘Mervesiz asla’ başlıklı imza kampanyası başlattı.

Kısa sürede 110 binden fazla kişi kampanyaya imza atarak destek oldu. 14 Kasım’da da Marsilya Mahkemesi, bağımsız tıbbi kurulun incelemesine kadar hastanenin küçük kızı yaşam destek ünitesinden ayırmamasına hükmetti.

Mervem seni çok özlüyorum, ne olur mücadeleye devam et…

Bu karardan 10 gün sonra, küçük kızı babası, sosyal medya hesabından Merve’nin gözlerini açtığını duyurdu. Yayınladığı videoda da küçük Mervenin babasının sesli komutlarına tepki vererek göz bebekleriyle babasını takip ettiği görülüyor. Muhammed Bouchenafa yayınladığı duygu dolu mesajda da ”Mervem, benim aşkım, seni çok özlüyorum meleğim, Ne olur mücadeleye devam et… Seni çok seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Hastane: Gözlerini açması iyileşti anlamına gelmez

AFP’ye konuşan hastane yönetimi ise küçük kız için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Ailenin acısını anladıklarını kaydeden hastane yönetimi ancak küçük Merve’nin gözlerini açmasının iyileştiği anlamına gelmeyeceğini aktardı. Ailenin çocuklarının hareket ettiğini gördüğünü fakat bunun küçük kızın bilinçli olduğunun bir göstergesi olmadığını kaydetti. Küçük kıza Trakeostomi yapılması gerektiği bu operasyonda ölüm riskinin yüzde 20 olduğu aktarıldı.

Avukat: Yer açmak için fişi çekmek istediler

Acılı babanın avukatı ise, hastanenin yer açmak için Merve’nin fişini çekmek istediğini idda etti.

Artı33 olarak irtibata geçmeye çalıştığımız hastane yönetimi, tıbbi kurulun incelemesine kadar yorum yapmayacaklarını söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here