Ölüme terk edilen gurbetçinin ailesi Türk yetkililerden yardım bekliyor

Reklam

Almanya’da bir hastane, Osman Kızılkaya’yı, güçlü yaşam belirtilerine rağmen, “Beyin ölümü gerçekleşti” diyerek ölüme terk etti.

Osman Kızılkaya (59) evde fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Hastane, Kızılkaya’ya “Önemli bir şeyin yok” diyerek, taburcu etti. Çocukları tarafından hastaneden alınan Kızılkaya kısa süre sonra fenalaşıp yere düştü. Beyninde pıhtılaşma olan Osman Kızılkaya aynı hastanede birkaç saat tutulduktan sonra 500 kilometre ilerdeki bir hastaneye nakledildi.

Tedaviye cevap vermiyor

Sabah gazetesinin haberine göre, Nakledildiği hastane de Kızılkaya’yı tedavi etmedi. Doktorlar yakınlarına, “Beyin ölümü gerçekleşti. Tedaviye cevap vermiyor” dedi. Osman Kızılkaya’nın kızı Hasret ve oğlu Cabir, Alman doktorlara isyan etti: Bizimle asistan doktorlar muhatap oluyor. Bilgi de vermiyorlar. Babamızın beyin ölümünün gerçekleştiği doğru değil. Sorularımızı gözleriyle yanıtlıyor. Hastane ise yaşamını sonlandırmak istiyor.

Onclick Popunder

Türkiye’den yardım bekliyor

Osman Kızılkaya’nın çocuklarının sorularına net şekilde gözlerini oynatarak cevap verdiği görülüyor. Çocuklarının sorularına gözleriyle cevap veren Kızılkaya ağlıyor, gözlerini açıp oynatabiliyor. Babalarının Türkiye’ye götürülüp orada tedavi edilip kurtarılmasını isteyen aile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yardım bekliyor.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz