Oxford, koronayı atlatan kişilere deney için 6 bin Euro ödeyecek

Reklam

İngiltere’de Oxford Üniversitesi daha önce koronaya yakalananlara yeniden virüs bulaştıracağı bir klinik deney başlatacağını duyurdu. İnsanları korumak için nasıl bir yol izleneceğine yönelik araştırmaya katılan deneklere yaklaşık 6 bin Euro ödeme yapılacak.

Oxford Üniversitesi’nden koronavirüse (Kovid-19) ilişkin yeni bir klinik deneme başlatma kararı aldı. Üniversiteden bir ekibin yürüttüğü klinik deneyde önceki bir enfeksiyonun virüse ikinci kez maruz kalınmasını nasıl etkilediğini ve insanları korumak için ne tür bir immün cevap gerektiği araştırılacak. Çalışmada, Kovid-19 atlatmış 18 ila 30 yaşları arasında 64 sağlıklı gönüllünün yer alacağı ifade edildi.

GÖNÜLLÜLERE YAKLAŞIK 6 BİN EURO ÖDENECEK

-Reklam-

Öte yandan, bir vakıf tarafından finanse edilen araştırmanın iki farklı aşamasında yer almak üzere 64 sağlıklı gönüllü bulmayı hedefliyor. Gönüllülerin her birine yaklaşık 5 bin sterlin (5 bin 750 Euro) ödeme yapılacağı ifade edildi.

17 GÜN KARANTİNADA KALACAKLAR

Araştırmaya katılacak gönüllülerin en az 17 gün süreyle özel bir hastane odasında karantinaya alınacak. Gönüllülerde düzenli olarak testler yürütülecek ve akciğerleriyle kalplerinin MRI taramaları yapılacak. Söz konusu deneyin, vücudun bazı insanları yeniden enfekte olmaya karşı nasıl koruduğunu ortaya çıkarması bekleniyor.

BULAŞTIRMA RİSKİ KALMADIĞINDA TABURCU EDİLECEKLER

Semptom geliştiren herkes Regeneron olarak adlandırılan antikor tedavisiyle tedavi edilecek. Fakat başkalarına hastalık bulaştırma riski kalmadığında gönüllülerin taburcu edileceği bildirildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz