Paris’te aşırı sağcı Cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour protesto edildi!

Reklam

Fransa’nın başkenti Paris’te 2022 yılında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan, ırkçı ve İslam karşıtı söylemleriyle bilinen Eric Zemmour, protesto edildi.

Fransa’da 2022 yılında düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan Eric Zemmour’u çok sayıda sendika, STK ve Antifa isimli sol örgütün çağrısıyla Paris’in Barbes Mahallesi’nde toplanan göstericiler, Villette Mahallesi’ne yürüdü.

Polis ile göstericiler arasında gerginlikler yaşandı

Göstericiler, Zemmour ve aşırı sağ karşıtı pankartlar taşıyarak, slogan attı. Bir grup eylemci de Zemmour’un miting düzenlediği Paris’in yakınındaki Villepinte fuar merkezin çevresinde toplandı. Burada polis ile göstericiler arasında gerginlikler yaşandı.

Polisin Fuar merkezinin çevresinde bulunanların kimlik kontrolünü yaptığı görüldü. Paris’teki gösterilerde 48 kişi gözaltına alındı.

2 bin 200 kişi katıldı

Paris Emniyet Müdürlüğünün verilerine göre, başkentteki gösterilere 2 bin 200 kişi katıldı. Zemmour, mitingi Villette’teki fuar merkezinde planlamış, daha sonra “güvenlik” nedenlerinden dolayı Villepinte fuar merkezinde yapmaya karar vermişti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz