Paris’te bıçaklı saldırı! Le Figaro: Saldırgan “Allahu ekber” diye bağırdı

Reklam

Fransa’nın başkenti Paris’te bir kişi yoldan geçenlere bıçakla saldırdı. AFP’ye göre, saldırıda 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Saldırgan yakalanırken, olayın terör eylemi olduğu değerlendiriliyor.

Fransa’da bıçaklı bir saldırgan dehşet saçtı.

Saldırı ülkenin başkenti Paris’te yaşandı. AFP’ye göre, bir kişi yoldan geçenlere bıçakla saldırdı. Saldırıda 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Onclick Popunder

Saldırgan yakalanırken, olayın terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Polis kaynaklarına göre, Fransa doğumlu saldırganın radikal dinci eğilimleri ve psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

İçişleri Bakanı Olay Yerinde

Olay yerine giden Gérald Darmanin, polisin bu Cumartesi akşamı Quai de Grenelle (Paris’in 15. bölgesi) civarında istihbarat servisleri tarafından bilinen bir “saldırganı” tutukladığını duyurdu.

Le Figaro: Saldırgan “Allahu ekber” diye bağırdı

Le figaro gazetesi,Saldırgan olduğu iddia edilen 1997 Neuilly-sur-Seine doğumlu Fransız Armand R.’nin saldırıyı gerçekleştirirken “Allahu ekber” diye bağırdığını iddia etti.

Le Figaro’ya konuşan bir polis kaynağı, Puteaux’da (Hauts-de-Seine) yaşayan şahsın istihbarat servisleri tarafından radikal İslam ile bağlantıları ve psikolojik sorunlarıyla tanındığını söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz