Paris’te metrolarda nefret edilen 10 şey! Yazın sauna, kışın hamam

0
293
reklam

Fransa’nın başkenti Paris, son açıklanan araştırmayla dünyanın en geniş toplu taşıma ağına sahip şehir seçildi. Ancak Parislileri metrolarda canından bezdiren durumlar da var.

Parisliler, şehrin her noktasına metrolarla kolaylıkla ulaşmanın rahatlığını yaşıyor.  Ancak her gün yüzbinlerce insanın kullandığı metrolarda yaşananlar bir çok Parisliyi bezdirmiş durumda. Parislilerin metrolarda nefret ettiği 10 şeyi derledik.

-Her gün metroda kesilen telefon görüşmesi sonrası duymaya aşina olduğumuz « Allo ? Allo ?  Allo ? » sesleri. Bugün Orange ve SFR bu yönde ilerleme kaydetsede henüz yeterli kapsamayı sağlamış değil. Free aboneleri ise durumdan en çok şikayetçi olanlar.

-İş çıkışı 13 numaralı metroya binmek.

Yazın sauna kışın hamam

-Paris’te metrolar her dönem sıcak, yazın sauna, kışın hamama dönen metrolar. Eğer havada yağmurluysa metroya yayılan ıslak köpek kokusu.

-Metrolarda alkol ve parfümün birbirine karıştığı kokular.

Parislilerin metrolarda nefret ettiği 10 şeyi derledik.

-İnenlere müsaade etmeden binmeye çalışan insanlar, hele birde kapının kapanacağı alarmı çalarsa inenlerle-bienlerin savaşı.

-Kat kat yerin altındaki metrolara ulaşmak da bazen insanın canından bezdiriyor. Yürüyen merdivenin olmadığı bir metroda valizle kaldıysanız o zaman daha iyi anlarsınız.

-Bazı metro duraklarında aktarma yapmak ölüm, Republique, Montparnasse, Auber, Gare du Nord hele de Chatelet-Les Halles’de aktarma yapacaksanız 10 dakika yürüyüşü gözden çıkarmanız gerekir.

-Aceleniz var ve yetişmeye çalıştığınız bir yer varken aniden duran metroda geçen dakikalar…

-Her durak arasında Mesdames et Messieurs, diye içeri girip para toplayan değişik değişik insanlar.

-Yanında oturan, yada ayaktayken oturan kişinin telefonda attığı mesajı yan gözle süzen insanlar. Kim kime ne demiş? tanımadığı insanın özel hayatını ihlal edenler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here